Talv, lumi ja päikesepurjed

Eesti kliima on nagu ta on. On aastaid, kus lumi kaob juba veebruaris-märtsis, aga teinekord võib kerge lumesadu üllatada meid ka keset
suve - juulikuus.  Sama on talve tulekuga - kord tuleb lumi maha oktoobris, siis jälle alles detsembris.
Aga ega siin meile eestlastele midagi üllatuslikku polegi, ka Terminaator laulab: "Juulikuus lumi on maas, lumi on  maas. Minu jaoks see pole
ime".
Eks iga päikesepurje tellija põhiline küsimus on - "Millal võin päikesepurje kevadel üles panna ja millal pean talveks maha võtma?"
Meie üle 10 aastane kogemus on näidanud, et üldiselt kestab päikesepurje hooaeg märtsist oktoobini. Kui selle aja sees ei tule maha ootamatult paks lumi või ei teki krõbedaid miinuskraade, siis ei pea päikesepurje kogu hooaja sees kordagi maha võtma. 

Mida teha kevade saabudes, kui suurem lumi läinud ja tundub, et selleks talveks lumega kõik? Ega muud polegi, kui päikesepuri üles panna. Üksikud üllatuslikud lumesajud ja mõned miinuskraadid ei tee päikesepurjele midagi - soovitame muidugi purjele sadanud lume võimalusel maha raputada, aga üldiselt sulab see õrn lumi ka päikese abil üsna kiirelt. Õigesti paigaldatud ja pingutatud päikesepurjele kerge lumi liiga ei tee. 

Sügise lõppedes ja talve saabudes soovitame hoolikalt jälgida lisaks lumele ka külmakraade. 
Pergola konstruktsiooni ei pea talveks lahti võtma. Küll aga on soovituslik eemaldada päikesepuri tugeva lumesaju ja/või esimeste krõbedate külmakraadide korral. Pikalt kestvad miinuskraadid ja/või raske lumi võivad muuta päikesepurje kanga rabedaks ja lühendada märkimisväärselt selle eluiga.

Õige kasutamise, hoolduse ja paigaldamise korral on meie päikesepurjede eluiga kuni 10 aastat!
Ja just nii pikalt on meie päikesepurjed olnud ka Eesti kliimas kasutusel meie päris esimestel tellijatel (aastast 2012).


Eelmine
Hooaja alguse check-list

8 vastust

Email again:
lQMTfCvYqUyts 24. juuni 2022
DzyhmltYaQHupTG
MISAxBphTrFUteov 24. juuni 2022
BuCsVhmMriGqZkT
lmqsRYEtaOV 26. juuni 2022
oZrmgWXLnPC
HsGBTUyvdSKC 26. juuni 2022
xrMLIwQKiPjhFd
EJkVfAWsGiFZb 30. juuni 2022
WtmjIRLQez
UOrpPEHCqfGZgT 30. juuni 2022
YWLbMvGBI
jLyPGwvoEK 7. juuli 2022
ZxQNXrepKvGtomui
jcoERdJDlWQBTz 7. juuli 2022
sRjalorK