P Ä I K S E P U R J E    P A I G A L D U S J U H E N D

Siin kirjeldame 5 sammu, mille järgimine aitab saavutada täiusliku tulemuse:

1. PLANEERIMINE

2. VARJUALA MÕÕTMINE

3. SOBIVA PÄIKESEPURJE TELLIMINE

4. KINNITUSKOHTADE PAIGALDAMINE

5. PÄIKESEPURJE PAIGALDAMINE

Astudes need sammud hoolikalt ning läbi mõeldult, on tulemuseks vastupidav, efektiivne ja stiilne varjuala Sinu väliruumis – aias, terrassil, laste mänguplatsil...

1. PLANEERIMINE

Planeerides meie päikesepurje paigaldamist, peab arvestama mõningate oluliste parameetritega (näiteks päikese liikumine, purje disain ja selle omapära). Planeerimise etapp on kogu protsessi juures kõige tähtsam, sest planeerimine tagab, et päikesepuri täidaks ülesande kogu oma hiilguses.

Mõtetes ja ettekujutuses on Sul ilmselt koht juba välja valitud, kuhu sooviksid paigaldada kvaliteetse ja vastupidava päiksevarju. Kuid endiselt on jäänud küsimus – kuidas? Aitame Sind esimesest sammust ja garanteerime täiusliku tulemuse!

PLANEERIMISEL ARVESTA KINDLASTI KA JÄRGMIST:

PÄIKESE LIIKUMINE

Päike tõuseb idast ja loojub läände. Vastavalt aastaajale, liigub päike kas madalamal (külmadel kuudel) või kõrgemal (suvel). Päikesepurje paigutus peaks olema planeeritud nii, et see pakuks kõige rohkem kaitset just suvisel perioodil, mil seda kõige rohkem vaja.

PÄIKESEPURJE DISAIN JA SELLE OMAPÄRA

Päikesepurjed on kõige efektiivsemad, kui nad on paigutatud nn. „väänatult”. St. kinnituskohad on paigutatud erinevatele kõrgustele nii, et purje nurgad jäävad erinevatele kõrgustele. Lamedalt ehk ühele tasapinnale paigaldatud päikesepurje on raske pingutada ja sinna koguneb mustust (puulehed) ning samuti väheneb kanga vihmakindlus. Seda enam, et esteetilisest küljest vaadatuna mõjub selline lahendus igavalt. Meie soovitame kinnituskohad paigaldada nii, et ühed diagonaaliti paaris olevad nurgad on madalamal ja teised kõrgemal, et vältida ennist kirjeldatud olukorda puulehtede ja vihmakindlusega ning luua luksuslikult disainikas vaatepilt:

PÄIKESEPURJE SUURUS

Nagu üleval olevatelt skeemidelt näha, on pingule tõmmatud puri väiksem kui postide vaheline ala. Et varju oleks võimalik piisavalt pingule tõmmata, peaks selle ja kinnituskohtade vahele jääma piisavalt ruumi - see võimaldab reguleerida pinguteid. Soovitame, et kinnituskohad võiks olla kaugemal ja haarata suuremat ala kui see, mida varjata soovite. Üldjuhul peaks purje ja kinnituskohtade vahele jääma 300 mm, olenevalt purje suurusest.

KINNITAMINE OLEMASOLEVA KONSTRUKTSIOONI KÜLGE (NT. MAJA SEIN)

Kinnituskohtadeks võib kasutada ka olemasolevat konstruktsiooni (hoone seinad, pergola) või siis paigaldada teraspostid ja luua täiesti eraldiseisev lahendus. Ja loomulikult võib need kaks ka ühendada, kasutades päikesepurje kinnituskohtadeks nii olemasolevat konstruktsiooni kui ka eraldiseisvaid poste üheaegselt.

Kui kinnituskohad paigaldatakse olemasoleva konstruktsiooni külge, peaks turvalisuse huvides selle eelnevalt väga hoolikalt läbi kaaluma. Koormust, mis tänu tugevale tuulele, kinnituskohtadele kandub, ei tohiks alahinnata. Paigaldades peaks arvestama vähemalt 30+kg pingega purje igas nurgas (suurematel purjedel 50+kg). Täpsem soovitus on kirjas meie kodulehel ka iga toote juures eraldi. Et olemasoleva konstruktsiooni vastupidavuses kindel olla, soovitame konsulteerida kvalifitseeritud inseneri või ehitajaga.

POSTIDE MATERJAL

Et tagada varju efektiivsus, soovitame kasutada metallposte. Metall on tugev ja ei paindu läbi, samuti on ta ka ilmastikukindel. Et vältida roostetamist, võõbata postid vastava emulsiooniga või siis kasutada tsingitud terasest või alumiiniumist poste. Teraspostid on tugevamad ja ka odavamad. Ja miks mitte kasutada ka roostetavat metalli ja see lihtsalt läbipaistva lakiga üle võõbata – tulemus on väga stiilne!

MAAPIND


Enne postide paigaldamist kindlasti veenduda, et maapinnas ei paikneks tehnotrasse (vesi- või kanalisatsioonitorustik; elektri- või sidekaablid). Trasside kahjustamine võib olla väga ohtlik ja parandamine kulukas.

2. VARJUALA MÕÕTMINE

Tutvustame Shade Sail World Päikesepurjeid kui kõige kvaliteetsemaid maailmas ja seepärast ootame oma klientidelt ka väga põhjalikku eeltööd just mõõtmiste osas, sest päikesepurje õige paigaldus garanteerib selle maksimaalse funktsioneerimise ja ka vastupidavuse.

3. SOBIVA PÄIKESEPURJE TELLIMINE

Sobiva päikesepurje saate tellida meie kodulehelt: www.shadest.com. Kodulehelt leiate ka kogu vajaliku info päikesepurjede kohta. Lisaküsimuste korral kirjutage meile e-mailile info@shadest.com või helistage telefonil +372 5373 5044.

Kui esimesed sammud on läbi mõeldud ja plaan valmis, ei ole muud kui asuda esimese paigaldamise etapi ehk kinnituskohtade paigaldamise juurde.

4. KINNITUSKOHTADE PAIGALDAMINE

Kui meie päikesepuri on Sinuni jõudnud, võib paigaldamine alata!

Nagu ka eespool mainitud, ei tohi kunagi alahinnata vundamendi ja olemasolevate kinnituskohtade (nt majasein) kvaliteedi osakaalu tähtsust – õigesti ja turvaliselt paigaldatud varju eluiga on mitmeid aastaid ja seega on ta väga taskukohane lahendus. Mida hoolikam ja ettenägelikum sa algfaasis oled, seda pikaealisema varjude konstruktsiooni saavutad.

Posti taldmiku mõõdud sõltuvad maapealsete postide suurusest ja kõrgusest. Vana ja usaldusväärne ehitusreegel õpetab, et „1/3 maa sisse, 2/3 maa peale”, st. 2400 mm posti taldmik peaks olema 1200 mm sügavusel maapinnast.

Isegi väike vundamendi nihkumine nõrgestab purje pingestatust, mis omakorda jällegi lühendab purje eluiga.

Taldmiku kaeviku läbimõõt peaks olema ca Ø350mm, olenevalt posti mõõtmetest.  

Päikesepurje iga kinnitusnurga jaoks läheb soovituslikult tarvis kombinatsiooni metallaasast, pingutist ja karabiinkonksust. Näiteks: Nelinurkse päikesepurje paigaldamiseks soovitame 4 metallaasa, 2 pingutit ja 2 karabiinkonksu.

Aga loomulikult on kinnitustarvikute valikul vajalik lähtuda just Sinule sobivast lahendusest.

Kui kinnituskohad paigaldatud, on päikesepurje paigaldamine kiire ja lihtne!  

5. PÄIKESEPURJE PAIGALDAMINE

Meie poolt saadetud pakendist leiad päikesepurje ja tellitud kinnitustarvikud.

Laota see laiali, et veenduda sobivuses planeeritud asukohta.



 



Päikesepurje nurkades asuvad kinnitusaasad ühenda eelnevalt paigaldatud kinnituskohaga (post, maja sein).

Käesoleva varju paigaldamisel on kasutatud pinguteid ja metallaasasid.

Ava pinguti maksimaalsele pikkusele.

Paigalda pinguti üks konks seinal olevasse metallaasa ja teine varju küljes asuvasse aasa.



Tee seda ka diagonaalsuunas olevate kinnituskohtadega.

Kinnita kolmas varju ots ning seejärel viimane ehk neljas.

Keera pingutid maksimaalsesse pikkusesse ja kasuta pinguti otstes asuvaid konkse, et päikesepuri ühendada metallaasaga posti küljes või maja seinal. Seejärel kinnita ülejäänud nurgad karabiinkonksu abil metallaasaga.


Meie soovitame kinnituskohad paigaldada nii, et ühed diagonaaliti paaris olevad nurgad oleks madalamal ja teised kõrgemal, et luua disainikas vaatepilt.

 

 







Seejärel `heisake purjed` ehk pingutage kangas võrdselt kõigist nurkadest: see tagab päikesepurje ilu ja samuti ka vastupidavuse. Kontrolli üle kõik kinnituskohad ja keera pingutid nii pingule kui võimalik! Nagu eelnevalt mainitud, sõltub päikesepurje kvaliteet ja kasutusiga otseselt õigest paigaldamisest. Purje materjal, ääreõmblused ja kinnitusaasad on spetsiaalselt disainitud taluma suurt pinget, seega ära karda oma varju pingutada maksimaalselt!

 





NAUDI JAHUTAVAT VARJU JA UV-KAITSET!